Reklama: Producent bram przemysłowych, garażowych i rolet
Bramy przemysłowe firmy Mirola są dobrym uzupełnieniem rozwiązań technicznych przy budowie hal i obiektów przemysłowych oraz budynków użyteczności publicznej takich jak: hale produkcyjne, hale magazynowe, remizy strażackie, szpitale, warsztaty samochodowe itp.

Odpowiedz 

Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Z jaką prędkością w Palowicach?
30-11-2009, 18:02
Question Z jaką prędkością w Palowicach?
Producent bram przemysłowych, garażowych i rolet

Mam pytanie do was wszystkich, z jaką prędkością można się poruszać w lesie z Woszczyc do Palowic?
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
30-11-2009, 18:56
RE: z jaką prędkością w Palowicach??

heh ja bym tam jechał 90 aż do mostku Smile a wiecie dlaczego Angel prosta sprawa Smile nie ma znaku że jest teren zabudowany Smile ale jak sie do tego mają przepisy? niżej cytat z wikipedi Dodgy

Cytat:Zgodnie z polską definicją kodeksową początek odcinka drogi przebiegającej przez obszar zabudowany oznaczony być musi znakiem D-42, a koniec takiego odcinka - znakiem D-43. Dawniej obowiązywały przepisy, zgodnie z którymi teren zabudowany zaczynał się w miejscu, gdzie ustawiona była tablica informacyjna z nazwą miejscowości, a kończył tam, gdzie ustawiony był znak końca miejscowości[1]. Jeszcze starsze ustalenia (do lat 70. XX wieku) definiowały obszar zabudowany jako teren, na którym znajdowały się co najmniej trzy zabudowania w odległości nie większej, niż 15 metrów od drogi[2].

...

Przypisy

1. ↑ takie rozwiązanie bywa dziś stosowane w niektórych innych krajach, np. Austrii, Niemczech i Holandii
2. ↑ przepis ten, bardzo mało precyzyjny (nie ustalono w nim, w jakiej odległości od siebie te trzy budynki powinny występować, by można je było traktować wspólnie), w okresie jego obowiązywania bywał czasem nadużywany przez ówczesną milicję drogową, często bywał podważany i powodował spory interpretacyjne; był też często krytykowany, co znalazło swoje odbicie m.in. w jednej ze scen filmu "Miś" Stanisława Barei, w której filmowy milicjant zatrzymywał kierowców jadących zbyt szybko w sztucznie stworzonym "obszarze zabudowanym" przez trzy makiety domków z dykty:
* Kierowca: Wczoraj jechałem tędy, tych domów jeszcze nie było.
* Milicjant na drodze: Tak mówicie? A gdyby tutaj staruszka przechodziła do domu starców, a tego domu wczoraj by jeszcze nie było, a dzisiaj już by był. To wy byście staruszkę przejechali, tak? A to być może wasza matka!!!
* Kierowca: Jak ja mogę przejechać matkę na szosie, jak moja matka siedzi z tyłu?
* Milicjant na drodze: Halo, tu brzoza, tu brzoza! Źle cię słyszę! Powtarzam, powiedział, że matka siedzi z tyłu... "Matka siedzi z tyłu!!!" Tak powiedział!!!
* Milicjant w komisariacie: Przede wszystkim nie popadajcie w panikę. Jakiś lepszy cwaniak - matkę po szosie wozi, staruszkę, żeby nas tylko wrobić!

a więc jeżeli trzymać sie tych starych przepisów o trzech domach w odległości 15m od drogi to niestety teren zabudowany zaczyna sie od pierwszego domu po lewej. ale czy te przepisy są nadal aktualne?
30-11-2009, 19:03

te przepisy nie są aktualne od dawna, ale raczej chodziło mi o las zaraz za Woszczycami. Bo tam bodajże nie ma znaku koniec tereny zabudowanego (D-43) więc ja już teraz sam się gubie.Musiałbym się tam powoli przejechać i zobaczyć dokładnie jak to wygląda. Bo jeśli tam jest znak koniec terenu zabudowanego to w Palowicach napewno nie ma od tamtej strony początku terenu zabudowanego. Więc wjeżdżając do Palowic o tamtej strony możemy śmigać 90km/h. tzn. tylko teoretycznie bo lepiej zwolnic i jechać bezpiecznie Angel muszę sprawdzić tę sprawę dokładnie.
30-11-2009, 19:09

no to już do autka i śmigaj Tongue
30-11-2009, 22:03
RE: Z jaką prędkością w Palowicach?

Na 99,99999999% nie ma zjeżdżając z "dwupasmówki" jest znak "teren zabudowany", lecz nie ma znaku "koniec terenu zabudowanego" czyli w lesie (terenie jakże zabudowanym Cool Big Grin ) przepisowo będzie 50 km/h takie jest moje zdanie. Ale teraz przynajmniej będą mieli gdzie stać Tongue ( tak jak było w żorach jak się jechało przez las na kleszczówke, po zjechaniu z E81 kolo tego szaszłyka był zaraz znak "teren zabudowany", a dodatkowo była przerabiana wtedy ta droga (E81) także dużo ZAROBILI Big Grin
Jednak jak dobrze pamiętam to nie dawno tam był znak wjeżdżając do lasu Tongue
Znajdź wszystkie posty użytkownika
30-11-2009, 23:56

no w żorach to mnie też tam złapali Tongue ale jeszcze maluchem sypołech 90 Tongue mioł być niezły mandacik Smile ale ...
no a teraz jest zabudowany jak wyjeżdżasz z lasu Big Grin
01-12-2009, 13:37

hah;D jo by jechoł ila fabryka do;D chyba ze bych mioł jako bestia co 300 jedzie to nie;D
04-12-2009, 19:38

Jo sie tak tej drodze przyglądoł i sie zastanawiom czy to moze być droga na kierej idzie jechac 90 jak tam jest sie bida minonć dwona autami.
04-06-2011, 21:04

Zjeżdżając z DK 81 na Palowice nie ma żadnych znaków informujących o terenie zabudowanym. Nie ma również znaków które by informowały o zwierzynie leśnej , którą mijam średnio co drugi dzień. Zaś GPS podaje dowzwoloną predkość 50 km/h. Sugeruję zwykła 50-tkę w godz. 6-22, 60 km/h w godz. 22-6 a 100-tkę... do palowiczanki Big Grin
07-06-2011, 08:45

Pędzisz ile się da, ale pamiętaj żeby Cię nie złapali SmileSmileSmile bo wtedy zapłacisz ile masz Big GrinBig GrinTongueTongue
Odpowiedz 

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości