Reklama: Producent bram przemysłowych, garażowych i rolet
Bramy przemysłowe firmy Mirola są dobrym uzupełnieniem rozwiązań technicznych przy budowie hal i obiektów przemysłowych oraz budynków użyteczności publicznej takich jak: hale produkcyjne, hale magazynowe, remizy strażackie, szpitale, warsztaty samochodowe itp.

Odpowiedz 

Ocena wątku:
  • 2 Głosów - 3 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Co robi sie w Sołectwie Palowice?
12-09-2010, 02:07
RE: Co robi sie w Sołectwie Palowice?
Producent bram przemysłowych, garażowych i rolet

Wchodzę na stronę Palowic i widzę ciekawą wiadomość z działu aktualności "Plan odnowy miejscowości".
Więc zaglądam co też ciekawego będą u nas robić. I czytam, czytam no i ....... nic nie wyczytałem bo albo ja nie potrafię dobrze zinterpretować tego co tam jest napisane albo coś ze mną nie tak. Gdzie ten plan odnowy?
z tego co ja widzę to to nie jest żaden plan tylko raczej sprawozdanie z tego co zrobiła spółka wodna gmina i powiat i głównie chodzi o roboty drogowe, czyszczenie rowów i placyk zabaw którego roboty i tak przeciągły się i nasze dzieci bawiły się na nim z opóźnieniem. Trzeba przypomnieć że niby było otwarcie z pompą a już następnego dnia wisiały taśmy i kontynuowano dalsze prace. No i na koniec parę pytań. Co ma wspólnego "Turniej Wsi" z odnową miejscowości? Dlaczego nie ma całej treści tego planu a konkretnie czytając ten artykuł chciałbym poznać podpunkt 2 bo tak to powinno się zmienić nazwę na sprawozdanie za rok 2009\2010 aby nie wprowadzać w błąd. Normalnie po przeczytaniu tego artykułu mam niesmak. Brakuje tylko małej gwiazdki i drobnego druczku z napisem * szczegółowy plan odnowy Palowic dostępny do wglądu w gminie Czerwionka - Leszczyny po uprzednim złożeniu podania dwóch zdjęć i uiszczeniu stosownej opłaty skarbbowej.

to by było na tyle. Chyba zostanę czołowym krytykiem Palowic.Tongue

Ostatni bastion modelarstwa kolejowego w skali TT

Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
25-10-2010, 08:38

Faktycznie mi jakoś nie pasuje zwrot: "odnowa Palowic"...czyżby było aż tak źle, że trzeba coś odnawiać??? Na pewno nie. Jak już to poprawiać, czy jakoś tak...
25-10-2010, 16:00

No to racja.
To może jakieś propozycje co odnowić, przerobić, żeby było lepiej dla nas - mieszkańców palowic.
26-10-2010, 08:56

No na przykład drogę dojazdową do cmentarza, zająć się drzewkami na początku ulicy Wiejskiej, a może też zrobić , ale to chyba robi powiat rowy odwadniające na ulicy Wiejskiej w stronę byłego dworca PKP, ...
27-10-2010, 10:42

A te kupki liści w parku? po co grabić, skoro zostają i wiatr je rozdmuchuje...choc to tez nie ludzie z Palowic są od tego, ale zwrócic uwagę by można
30-10-2010, 20:22

Te kupki to robota ZDiSK-u z Leszczyn a konkretnie działu zieleni. Bezsensowna robota bo zanim zbiorą wiatr rozwieje.
Ciekawi mnie dlaczego ten plac zabaw kosztował 110 tyś. i kto go tak wycenił. Jak na moje oko to zdrowo przepłacili. taki sam z atestami i innymi papierkami można spokojnie kupić za mniej niż połowę tej ceny. Chyba nasi urzędnicy nadal nie korzystają z dobrodziejstw internetu bo tak by wiedzieli jakie są ceny takich urządzeń. Kłania się allegro mości panowie i panie tam można wszystko kupić łącznie z usługą montażu za o wiele niższą cenę. A wystarczyło wysłać zaproszenia do przetargu osobom wystawiającym takie urządzenia w internecie. No ale po co. Lepiej siedzieć sobie w cieplutkim biurze i wywiesić ogłoszenie o przetargu na tablicy ogłoszeń za ścianą ewentualnie zamieścić w lokalnej gazetce która ma zasięg gminny. Normalne marnowanie pieniędzy. I jak tu potem nie podejrzewać urzędników o korupcję i ustawianie przetargów. Może się czepiam ale koszt tej inwestycji pozostawia pewien niesmak i nasuwa takie skojarzenia.

30-10-2010, 21:26

Masz rację. Ilość nie powala, jeszcze 110 tys. to już przesada
31-10-2010, 21:38

A mi wydaje się, że brali jeszcze do uzyskania tego kosztu wartość gruntu Big GrinBig GrinBig GrinBig GrinBig GrinBig GrinBig GrinBig GrinBig Grin
31-10-2010, 22:47

Bez przesady grunt był gminny. A nawet gdyby był prywatny nie powiecie że ten skrawek terenu kosztował tyle kasy. Mój wujek musiał oddać działkę rekreacyjną(uzbrojoną + ogrodzenie) o powierzchni ok 1000m2 pod autostradę za 20 tyś. a nasi dali ponad 50 tyś. za ten skrawek ziemi. Jakoś mi się w to nie chce wierzyć. No chyba że znowu ktoś zrobił niezły interes.

01-11-2010, 11:28

a czy komuś zależy by było to 20... 50tys taniej. Przecież kogoś kasą się łatwo dysponuje. To jest na szczeblu gminnym, wyobraźcie sobie co się dzieje wyżej. Heh tylko czy to nasze pisanie coś pomoże... A tak w ogóle to można zacząć pilnować przetargów i dawać przykłady lepszych ofert.

ręka rękę myje....
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz 

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości