Reklama: Producent bram przemysłowych, garażowych i rolet
Bramy przemysłowe firmy Mirola są dobrym uzupełnieniem rozwiązań technicznych przy budowie hal i obiektów przemysłowych oraz budynków użyteczności publicznej takich jak: hale produkcyjne, hale magazynowe, remizy strażackie, szpitale, warsztaty samochodowe itp.

Odpowiedz 

Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Kolej w Palowicach
28-12-2012, 09:26
Kolej w Palowicach
Producent bram przemysłowych, garażowych i rolet

To mój pierwszy post na tym forum, więc witam wszystkich.
Interesują mnie dzieje tutejszej kolei. Wiem tylko tyle, że ostatni pociąg odjechał z Palowic już ponad 10 lat temu. Podobno frekwencja nie była taka zła na linii Żory - Orzesze. Historycznie było to pierwsze połączenie kolejowe do Żor.
Czy posiada ktoś jakieś zdjęcia, albo ostatnie rozkłady jazdy? Jak często kursowały pociągi?
Jak myślicie - czy jest jeszcze nadzieja, że kolej kiedyś wróci do Palowic? Obecny stan linii - zaasfaltowane przejazdy, rozebrane skrzyżowanie torów w Olszynce nie rokują dobrze. Z drugiej jednak strony są to najmniejsze problemy. Nawet w Polsce bywa już, że lokalne linie się otwiera ponownie i uruchamia na nich lekki tabor spalinowy, tzw. szynobusy. Perspektywa dojazdu w kilka minut do Żor byłaby chyba kusząca zamiast tłuc się MZK przez Szczejkowice.
[Obrazek: palowice.jpg]
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
28-12-2012, 09:49
RE: Kolej w Palowicach

W tej kwestii możesz porozmawiać z Hetmanem cosik tam pisał na ten temat
http://forum.palowice.net/informacje-o-p...t-120.html
28-12-2012, 23:25

Powiem że jeszcze mi było dane dojeżdżać do Rybnika do szkoły pociągami, choć musiałem się przesiąść na autobusy. Dojazd pociągami to było coś pięknego... np. w zimie w Żorach można było poczekać na przesiadkę w pociągu (nie marznąć) i potem szybko przeskoczyć do tego na Rybnik, super też się spało i pisało zadania jeśli już była taka konieczność. Ehhh i te pieczątki w Rybniku na usprawiedliwienia (Pociąg spóźniony kilkanaście... kilkadziesiąt minut a pisało się i z całego dniaBig Grin hehe ci złodzieje trakcji)
Pociągi jeździły na pewno częściej niż autobusy i była większa wygoda... Dobrze tak powspominać. To były czasy Cool

ręka rękę myje....
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
09-01-2013, 16:18

Jak patrzę na to zdjęcie to aż łezka się kręci w oku

Ostatni bastion modelarstwa kolejowego w skali TT

13-01-2013, 01:06

masz rację to były czasy jak się tam chodziłoBig Grin ale już pewnie nie wrócą :/ przynajmniej zdjęcia jakieś można zobaczyć...

ręka rękę myje....
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
16-01-2013, 13:52

Niestety cała kolej w polsce to ruina. Podobno w Wodzisławiu stacja jest też już zamknięta i zabita deskami.
Dla nas byłoby dobrym rozwiązaniem wprowadzenie Szynobusa, jednak w sytuacji kiedy wszystko pokradli raczej nie realne.
http://www.dziennikzachodni.pl/artykul/7...a-material
Odpowiedz 

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości