Reklama: Producent bram przemysłowych, garażowych i rolet
Bramy przemysłowe firmy Mirola są dobrym uzupełnieniem rozwiązań technicznych przy budowie hal i obiektów przemysłowych oraz budynków użyteczności publicznej takich jak: hale produkcyjne, hale magazynowe, remizy strażackie, szpitale, warsztaty samochodowe itp.


Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 2 Głosów - 3 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Co robi sie w Sołectwie Palowice?
26-11-2009, 22:55
Post: #1
Co robi sie w Sołectwie Palowice?
Producent bram przemysłowych, garażowych i rolet

Drodzy forumowicze,
Dobrze, że interesujecie się tym co dzieje się w sołectwie, ale chcąc o tym mówić, trzeba opierać się w faktach, bo inaczej wasz wysiłek włożony w rozwiązywanie problemów może okazać się niepotrzebny, gdyż rozwiązujecie problemy już rozwiazane. Informacje o tym co dzieje się w sołectwie można uzyskać na stronie internetowej urzedu GiM, Zebraniach Wiejskich, u Sołtysa i członków Rady Sołeckiej. Gmina Czerwionka-Leszczyny nie dofinansowuje kosztów zwiazanych z funkcjonowaniem stron prywatnych, a taką jest strona internetowa palowice.net

Zasady funkcjonowania Sołectwa reguluje statut Sołectwa, taki dokument jest opublikowany na stronie Urzędu GiM, jak wiekszość dokumentów do których się odwołam w tym poście. Zgodnie z tym dokumentem najwazniejszym organem w Sołectwie jest Zebranie Wiejskie. Statut przewiduje ogłoszenie ZW w sposób zwyczajowo przyjęty i tak u nas ogłasza się, poprzez wywieszanie zawiadomienia o zwołaniu zebrania na tablicach ogłoszeń oraz przez ks. proboszcza na wszystkich mszach niedzielnych w niedziele poprzedzającą tydzień w którym ma odbyć się zebranie.

Na zebraniu Sołectwa Palowice odbytym 19.02.2009r. zostałą przyjęta uchwała nr 1/2009 w sprawie przyjęcia Planu Odnowy Sołectwa Palowice, dokument ten jest potrzebny do składania wniosków o dofinansowanie zadań z funduszu PROW. Pierwsze zadanie do realizacji w ramach tego planu to "Gmina dzieciom-budowa miejsc wypoczynku i rekreacji w Czerwionce-Leszczynach" (place zabaw), razem środki na to zadanie 660 000 zł. z czego Palowice 110 000 zł., zadanie to zostało przyjęte do realizacji Uchwała Rady Gminy i Miasta Czerwionka-Leszczyny z dnia 27.02.2009r. W kwietniu została opracowana dokumentacja, w maju złożono wniosek o dofinansowanie. Po rozpatrzeniu wniosku w pażdzierniku została podpisana umowa o dofinansowaniu. Termin realizacji 2010r. lokalizacja w parku przy ul. Debowej (naprzeciw wiaty po byłej RSP).

Następne Zebranie Wiejskie odbyło się 18.09.2009r. na którym zostałą podjęta Uchwała Zebrania Wiejskiego Sołectwa Palowice nr 2/2009 w sprawie rozdysponowania środków funduszu sołeckiego na rok 2010 i tak Uchwałą Rady Radnych Gminy i Miasta Czerwionka-Leszczyny z dnia 26.06.2009r. kwota funduszu dla Sołectwa Palowice na rok 2010 wynosi 45 tyś. zł.
Uchwałą Zebrania Wiejskiego ktowa ta została rozdysponowana w następujacy sposób:
- 42 tyś. zł. przeznaczono na kontynuację remontu nawierzchnii ul. Woszczyckiej
- 3 tyś. zł. na wykonanie projektu oświetlenia parku przy ul. Dębowej.

Odnośnie sali gimnastycznej Rada Sołecka i Sołtys corocznie w propozycjach zadań do realizacji w Sołectwie Palowice składanych do burmistrza Gminy i Miasta ujmuje to zadanie jako piorytetowe. Na wniosek burmistrza uchwałą Rady Gminy i Miasta Czerwionka-Leszczyny z dnia 23.10.2009r. do wieloletniego programu inwestycji zostało wprowadzone zadanie pod nazwa "Budowa sali gimnastycznej przy szkole podstawowej w Palowicach", termin realizacji 2010-2012., kwota na to zadanie - 2 500 000 zł.

Młodzież, kółka zainteresowań, zespoły mogą się spotykać w placówce MOK działającej od 2005r. na bazie sali OSP Palowice w każdy poniedziałek i środe w godz. od 15-20 (bezpłatnie). Placówke tą prowadzi p. Maria Szafraniec.

Skarżycie się na brak kontaktu, nie kontaktując się, mój adres i nr telefonu jest umieszczony na stronie palowice.net, z wszystkimi którzy zgłaszają problemy Sołectwa rozmawiam, nie wszystkie problemy mam kompetencje rozwiązać. Oprócz tego mam dyżury w każdy 3 wtorek miesiąca w godz. 17-18 w budynku Ośrodku Zdrowia "Sołtysówka". Informacja o dyżurach na stronie Urzędu GiM, (Dyżury Radnych). Posiedzenia Rady Sołeckiej odbywają się cyklicznie w każdy 3 piątek miesiąca o godz. 18:00 w budynku Ośrodku Zdrowia "Sołtysówka".

Z poważaniem,
Sołtys.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Wiadomości w tym wątku
Co robi sie w Sołectwie Palowice? - Pawell - 26-11-2009 22:55

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości