Palowickie forum dyskusyjne
Z jaką prędkością w Palowicach? - Wersja do druku

+- Palowickie forum dyskusyjne (http://forum.palowice.net)
+-- Dział: Palowice, tu mieszkam! (/forumdisplay.php?fid=1)
+--- Dział: Nasze Palowice (/forumdisplay.php?fid=2)
+--- Wątek: Z jaką prędkością w Palowicach? (/showthread.php?tid=58)

Z jaką prędkością w Palowicach? - NASA - 30-11-2009 18:02

Mam pytanie do was wszystkich, z jaką prędkością można się poruszać w lesie z Woszczyc do Palowic?

RE: z jaką prędkością w Palowicach?? - Miglandz - 30-11-2009 18:56

heh ja bym tam jechał 90 aż do mostku Smile a wiecie dlaczego Angel prosta sprawa Smile nie ma znaku że jest teren zabudowany Smile ale jak sie do tego mają przepisy? niżej cytat z wikipedi Dodgy

Cytat:Zgodnie z polską definicją kodeksową początek odcinka drogi przebiegającej przez obszar zabudowany oznaczony być musi znakiem D-42, a koniec takiego odcinka - znakiem D-43. Dawniej obowiązywały przepisy, zgodnie z którymi teren zabudowany zaczynał się w miejscu, gdzie ustawiona była tablica informacyjna z nazwą miejscowości, a kończył tam, gdzie ustawiony był znak końca miejscowości[1]. Jeszcze starsze ustalenia (do lat 70. XX wieku) definiowały obszar zabudowany jako teren, na którym znajdowały się co najmniej trzy zabudowania w odległości nie większej, niż 15 metrów od drogi[2].

...

Przypisy

1. ↑ takie rozwiązanie bywa dziś stosowane w niektórych innych krajach, np. Austrii, Niemczech i Holandii
2. ↑ przepis ten, bardzo mało precyzyjny (nie ustalono w nim, w jakiej odległości od siebie te trzy budynki powinny występować, by można je było traktować wspólnie), w okresie jego obowiązywania bywał czasem nadużywany przez ówczesną milicję drogową, często bywał podważany i powodował spory interpretacyjne; był też często krytykowany, co znalazło swoje odbicie m.in. w jednej ze scen filmu "Miś" Stanisława Barei, w której filmowy milicjant zatrzymywał kierowców jadących zbyt szybko w sztucznie stworzonym "obszarze zabudowanym" przez trzy makiety domków z dykty:
* Kierowca: Wczoraj jechałem tędy, tych domów jeszcze nie było.
* Milicjant na drodze: Tak mówicie? A gdyby tutaj staruszka przechodziła do domu starców, a tego domu wczoraj by jeszcze nie było, a dzisiaj już by był. To wy byście staruszkę przejechali, tak? A to być może wasza matka!!!
* Kierowca: Jak ja mogę przejechać matkę na szosie, jak moja matka siedzi z tyłu?
* Milicjant na drodze: Halo, tu brzoza, tu brzoza! Źle cię słyszę! Powtarzam, powiedział, że matka siedzi z tyłu... "Matka siedzi z tyłu!!!" Tak powiedział!!!
* Milicjant w komisariacie: Przede wszystkim nie popadajcie w panikę. Jakiś lepszy cwaniak - matkę po szosie wozi, staruszkę, żeby nas tylko wrobić!

a więc jeżeli trzymać sie tych starych przepisów o trzech domach w odległości 15m od drogi to niestety teren zabudowany zaczyna sie od pierwszego domu po lewej. ale czy te przepisy są nadal aktualne?

RE: z jaką prędkością w Palowicach?? - NASA - 30-11-2009 19:03

te przepisy nie są aktualne od dawna, ale raczej chodziło mi o las zaraz za Woszczycami. Bo tam bodajże nie ma znaku koniec tereny zabudowanego (D-43) więc ja już teraz sam się gubie.Musiałbym się tam powoli przejechać i zobaczyć dokładnie jak to wygląda. Bo jeśli tam jest znak koniec terenu zabudowanego to w Palowicach napewno nie ma od tamtej strony początku terenu zabudowanego. Więc wjeżdżając do Palowic o tamtej strony możemy śmigać 90km/h. tzn. tylko teoretycznie bo lepiej zwolnic i jechać bezpiecznie Angel muszę sprawdzić tę sprawę dokładnie.

RE: z jaką prędkością w Palowicach?? - Miglandz - 30-11-2009 19:09

no to już do autka i śmigaj Tongue

RE: Z jaką prędkością w Palowicach? - Ziutek - 30-11-2009 22:03

Na 99,99999999% nie ma zjeżdżając z "dwupasmówki" jest znak "teren zabudowany", lecz nie ma znaku "koniec terenu zabudowanego" czyli w lesie (terenie jakże zabudowanym Cool Big Grin ) przepisowo będzie 50 km/h takie jest moje zdanie. Ale teraz przynajmniej będą mieli gdzie stać Tongue ( tak jak było w żorach jak się jechało przez las na kleszczówke, po zjechaniu z E81 kolo tego szaszłyka był zaraz znak "teren zabudowany", a dodatkowo była przerabiana wtedy ta droga (E81) także dużo ZAROBILI Big Grin
Jednak jak dobrze pamiętam to nie dawno tam był znak wjeżdżając do lasu Tongue

RE: Z jaką prędkością w Palowicach? - Miglandz - 30-11-2009 23:56

no w żorach to mnie też tam złapali Tongue ale jeszcze maluchem sypołech 90 Tongue mioł być niezły mandacik Smile ale ...
no a teraz jest zabudowany jak wyjeżdżasz z lasu Big Grin

RE: Z jaką prędkością w Palowicach? - imek21 - 01-12-2009 13:37

hah;D jo by jechoł ila fabryka do;D chyba ze bych mioł jako bestia co 300 jedzie to nie;D

RE: Z jaką prędkością w Palowicach? - Miglandz - 04-12-2009 19:38

Jo sie tak tej drodze przyglądoł i sie zastanawiom czy to moze być droga na kierej idzie jechac 90 jak tam jest sie bida minonć dwona autami.

RE: Z jaką prędkością w Palowicach? - Cyku - 04-06-2011 21:04

Zjeżdżając z DK 81 na Palowice nie ma żadnych znaków informujących o terenie zabudowanym. Nie ma również znaków które by informowały o zwierzynie leśnej , którą mijam średnio co drugi dzień. Zaś GPS podaje dowzwoloną predkość 50 km/h. Sugeruję zwykła 50-tkę w godz. 6-22, 60 km/h w godz. 22-6 a 100-tkę... do palowiczanki Big Grin

RE: Z jaką prędkością w Palowicach? - Bzik - 07-06-2011 08:45

Pędzisz ile się da, ale pamiętaj żeby Cię nie złapali SmileSmileSmile bo wtedy zapłacisz ile masz Big GrinBig GrinTongueTongue