Palowickie forum dyskusyjne
Co robi sie w Sołectwie Palowice? - Wersja do druku

+- Palowickie forum dyskusyjne (http://forum.palowice.net)
+-- Dział: Palowice, tu mieszkam! (/forumdisplay.php?fid=1)
+--- Dział: Nasze Palowice (/forumdisplay.php?fid=2)
+--- Wątek: Co robi sie w Sołectwie Palowice? (/showthread.php?tid=54)

Strony: 1 2 3 4 5

RE: Co robi sie w Sołectwie Palowice? - exbelkowian - 24-12-2013 21:47

Powiydzcie mi czymu na stronce Palowic życzynia swiąteczne skłodo Mikołoj? Przeca Mikołaja jest 6 grudnia..U nos na Slonsku terozki je Dzieciontko..

RE: Co robi sie w Sołectwie Palowice? - mail-soft - 25-12-2013 10:56

Wg mie życzenia skłodo p. Sołtys, Rada Sołecko i Redakcja ale jak kiery paczi na obrozek a niy czyto to już niy moja wina. Na innych stronach/serwisach życzynia skłodają betlyjka/choinka/mikołoj czy redakcjo i inni ludzie?!

PS. Co komu przeszkadzo Mikołoj w święta? Do mie nie ważne czy mo czerwony mantel, mycka z bomblym na końcu i miech do kolan czy tyż mitra, pastorał i mucet - liczy sie symbolika, Mikołoj to człek dobry kiery kojarzy się ze świyntami tak samo jak Dzieciątko, przystrojono choinka i tyla.

Pytom poważnie bo widza, że na siła szukosz dziury w całym.

Pozdrawiom i życza zdrowych, radosnych, pogodnych świąt.

RE: Co robi sie w Sołectwie Palowice? - exbelkowian - 25-12-2013 11:28

Jo niy godom co Mikołaj sie źle kojarzy, ale wszysko mi swój czas..A jakby tak Wielkanocny zajonc nom we grudniu Swiąt winszowoł? Przeca tyż sie piyknie kojarzy?

RE: Co robi sie w Sołectwie Palowice? - mail-soft - 26-12-2013 09:34

Ewidentnie szukosz dziury w całym, Mikołoj kojarzy się ze świętami Bożego Narodzenia tak samo jak choinka i betlyjka, stąd wsadziłech go do życzeń jako tło! Wracając do Twojigo pytnio, napisza jeszcze roz: życzynia "bożonarodzeniowe" skłodo p. Sołtys, Rada sołecko i redakcja a niy Mikołoj.

RE: Co robi sie w Sołectwie Palowice? - exbelkowian - 26-12-2013 23:35

jo by yno chcioł coby sie trzimac naszych,slonskich tradycji..Mikołoj zowdy był 06.12 , we we Swiynta downij było dzieciontko..A co tam sie komu kojarzy...Ale trudno, widac tak mo byc..Confused..Mie ganba za Dzieciontko niy ma, bez to szkryflom co myśla.

RE: Co robi sie w Sołectwie Palowice? - mail-soft - 27-12-2013 10:00

Myśla, że dzieciątko dali je we świynta tu u nos na śląsku a niy Mikołoj - tu sie w pełni zgodza, tradycja to tradycja i tyla. Czasy są jednak taki a niy inne i tyn czerwony chopek na dobre wpisoł sie na lista świątecznych ikon Smile

Tak na marginesie: wygodnij mi było wziąć postawić figurka Mikołoja na kożuchu, na tle choinki i czasnyć mu pora fotek, coby kartka na świynta zrobić niż siedzieć przy komputerze pora godzin i klecić inkszo świąteczno kartka. Pozdrawiom

RE: Co robi sie w Sołectwie Palowice? - exbelkowian - 27-12-2013 15:54

No tak to rozumia,to je normalno godka,bez swady a kożdy mogł naszkryflac co myśli..Pozdrawiom :-)