Palowickie forum dyskusyjne
Parafia - Wersja do druku

+- Palowickie forum dyskusyjne (http://forum.palowice.net)
+-- Dział: Palowice, tu mieszkam! (/forumdisplay.php?fid=1)
+--- Dział: Nasze Palowice (/forumdisplay.php?fid=2)
+--- Wątek: Parafia (/showthread.php?tid=169)

Parafia - Maruda - 25-12-2012 22:04

Ostatnio proboszcz rozdaje ankiety które trzeba podpisać to co to za ankieta. Tylko anonimowa ankieta jest wiarygodna. Dewotki powpisują jak to wszystko pięknie a większość dla świętego spokoju to potwierdzi...gratuluję pomysłu.

RE: Parafia - Miglandz - 26-12-2012 20:22

Proboszcz mówił że kto chce może się podpisać Smile

RE: Parafia - beatka - 29-12-2012 10:02

maruda zatem zdobądź się na odwagę: pójdź do proboszcza i wszystko mu wygarnij, ale przecież tego nie zrobisz...czyż nie? Bo jesteś takim samym, tyle, że anonimowym "dewotem" jak te osoby, które obrażasz...

RE: Parafia - Hetman - 09-01-2013 15:54

Eee tam nie marudźcie ja na kolędzie oddam ja anonimową i napiszę co o tych bzdurnych pytaniach sądzę. Może będzie nawet o tym kazanie. Najlepsze jest pyt.7 Chyba się zdeklaruję i będę oddawał cała moja wypłatę Tongue no i 8b to na temat katechez przedchrzcielnych. Moja propozycja jest taka aby je rozszerzyć o to abym na taką katechezę szedł zanim pocznie się nowe życie może zaplanujemy to z księdzem a on pobłogosławi moje nasionka i jajeczka partnerki.Normalnie za chwilę przed każdym sakramentem będziemy chodzić 5 lat na katechezy i oddawać cały nasz zarobek na potrzeby kościoła. Zadam może takie pytanko: Czy oni mają ludzi za debili albo myślą że żyjemy w średniowieczu?

RE: Parafia - Bzik - 09-01-2013 22:25

Hetman średniowiecze hmmmmm chyba nie, bo byłbyś już heretykiem na dodatek ekskomunikowanymTongueTongueBig GrinBig Grin. Jeśli chodzi o 8 to nie ma formy zapytania więc traktujemy jako informacjęWinkWinkTongue Jeśli chodzi o 7 pamiętaj o tym że nikt nie zmusi Cię do płacenia, chcesz płacisz a jak nie ....... no cóż udajesz że nie widzisz kościelnego SmileBig GrinTongue

RE: Parafia - Miglandz - 09-01-2013 23:04

Powiem przykład z życia z Gliwic Smile na cały blok kolędę przyjęła jedna osoba Tongue najlepsze to że ksiądz zaczynał na początku ulicy o godz 15, a pod numerem 36 był już o 16:30 wiec za dużo ludzi go nie zaprosiło.

ps. Kościelnego nie było tylko ministranci pisali po drzwiach i jeszcze grzecznie zapytali czy życzą sobie państwo napis na drzwiach Smile

RE: Parafia - Bzik - 10-01-2013 19:30

Tak to w miastach niestety wygląda. Po pierwsze ludzie są bardziej zabiegani i w zasadzie to tylko deklarowani katolicy, którzy może raz do roku idą do kościoła, bo starszyzna rodzinna patrzyUndecided . Pewnie część z tych osób o których pisze Miglandz w rodzinnym gronie w życiu nie powiedziałaby, że księdza nie przyjęli. No może są wyjątki SmileSmile Big GrinBig Grin Każdy niech robi jak uważa. Każdy jest kowalem własnego losu.TongueTongue

RE: Parafia - Hetman - 11-01-2013 13:45

Bzik może i masz rację ale gdyby u nas wprowadzono taki podatek jak w niemczech(8-9% dochodu na kościół w zależności od landu) to byś zobaczył ilu mamy katolików. Podejrzewam że na wsi skończyłoby się to zakłamanie i wtedy wyszłoby ilu mamy katolików. No ale na to nie pozwoli kościół ponieważ nagle zrobiłoby się z 95% katolików dużo mniej a to oznaczałoby że już nie jesteśmy krajem typowo katolickim. A tak niestety tkwimy w tym zakłamaniu i potem idziesz z kościoła i słyszysz jak ludzie mówią do siebie że znowu trzymał nas tam nie wiadomo jak długo i pie.... na kazaniu trzy po trzy no i wiele innych ciekawych epitetów. I to mówią czasami ludzie z tzw. porządnych rodzin a chodzą tylko dlatego że rodzina znajomi i sąsiedzi patrzą. Niestety wieś jest mała i zmiany zaczną się jak umrą starzy ludzie. Już teraz to widać po tym że młodzi wolą gdzieś jechać niż iść na mszę no i jakoś coraz częściej ksiądz mówi że ma jeszcze wolne intencje mszalne.